Instagram

iPAD incelemesi teknik ozellikleriiPhone benzeri bir işletim sistemi ile çalışacak olan Apple iPad tablet pcnin bazı temel özellikleri aşagıdadır:

* Kablosuz internet
* Farklı cihazlarlar ile senkronizasyon
* bilgisayar gibi çalışması
* dahili kamera
* iPhone uyumlulugu
* TV izleme imkanı
* kablosuz baglantı
* sanal klavye
* gelişmiş multiplayer destegi
* dokunmatik sistem
* e-kitap okuma imkanı

Tablet pcnin boyutlarıda başka bir sorun çünkü bu cihaz cepte taşınabilecek bir yapıda degil ve sürekli elde taşınması lazım. Eğer kazara düşerse cihaza elveda demek zorunda kalınabilir. Apple tablet pcnin bir diger önemli özelligi ise e-kitap uyumluluk özelligi. Apple bu tür kitap yayınları için büyük yayıncılar ile temas kurduklarını duyurdu bile. Renkli ekranlı özelligi ile Amazon e-kitap cihazı olan Kindle ile büyük yarışda başlayacak.

Apple ipad pc büyük bir eğlence cihazı olarak geliyor insanların tv programları ve filmleri izlemelerine imkan veren teknolojisi ile. Şuanda Apple iTune’da televizyon programları ve sinema yapımları satışı zaten devam etmekte. Ayrıca Apple’in büyük Tv yapımcıları ile iPad üzerinden satın alma yapılabilmesi için konuşmaya başladıgı açıklandı. Cihaz sürekli kullanım altında çok büyük bir batarya enerjisine ihtiyaç duyucak. Bu üründe ise bataryanın sabitmi yoksa degiştirilebilir olup olmadıgı henüz kesin degil. ipad

Oyun sektörüde Apple’in başarısızlık başarıya koştugu pazarlardan. Şuanda oyun uygulamaları Apple store’un etkili kalemlerinden. Apple tablet pcsinin oyuncular arasında popular olmasınıda amaçlıyor. Bu sebebten şirket bir çok gazeteci ve oyun üreticisinide toplantıya davet etti.

Gecen yılın son çeyreginde Apple tarihinin en yüksek kazançlarını elde etti. Bu kazançta en önemli etkiyi iPhone satışları yaptı ve yatırımcılarına büyük kazançlar getirdi. Yeni üründe’de bu tür bir etki beklenicekmi görecegiz.

Tablet pcler 90’lı yıllardan bu yana satışta ve gerçegi söylemek gerekirse pek fazla popular olamadılar. Bunda cihazda gerçek bir klavye olmaması veri girişinin sadece dokunmatik ekran vasıtası ile olmasıda etkili mutlaka. Bundan dolayı bir çok insan tarafından problemli bulunan bu özellik satışları etkileyebilir. Yinede ürünün iPhone gibi kaliteli bir dokunmatik özelligi olursa buda oldukça etkili olur. Apple ise Pc pazarının yüzde birine göz dikmiş gözüküyor. Apple tablet pc şekli önemli bir etken çünkü uzmanlar bu cihaz ile okuma ve web taramada etkili oldugu fakat uzun süreli çalışmada rahat olamayacagını çünkü gerçek bir klavyesi olmadıgı söyleniyor. Buda ilerde Apple’in bu ihtiyaca karşılık taşınabilir hafif, yada lazer klavye aparatı çıkarabileceginin işaretidir. Ayrıca üründe uzun süre televizyon ve film izlemek için ideal olmadıgıda ortada zira uzun süre elde tutmak gerekirki buda oldukça yorucu olabilir bu durum içinde Apple şirketi mutlaka bir ayaklık destek sistemi getiricektir bence.

kaynak:
Fox News
Engadget
CNET News

0 yorum: