Instagram

msn coklu oturum acma

Microsoft verilerine göre Türkiye'den her internet kullanıcısı başına 4-5 msn adresi düştügünü hatırlarsak bir bilgisayarda birden fazla msn için oturum açma gereksinimi cidden cok fazla. Msnde çoklu oturum açmak için ise bir kaç ayar ve işlem yapılması gerekiyor. Bunu programlar ile yapabilirken biraz teknik bilginiz var ise bilgisayarınız kayıt defterinden kendinizde aşagıdaki adımları izleyerek başarı ile yapabilirsiniz. Ben ingilizce işletim sistemi kullandıgım için ekran görüntüsü ingilizce fakat ister Türkçe ister ingilizce işletim sisteminiz olsun aşagıdaki adımları rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Seçili ayarlar resimdeki gibi kalsın. sedat Adım Adım İşlemler:
  1. Başlat > Çalıştır > “regedit” yazıp, Tamam diyoruz. (Başlat’ta Çalıştır seçeneği yok ise, klavyeden Windows Logosu+R tuşlarına basınız.)
  2. Karşımıza gelen soldaki klasör yapısından “HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Live\Messenger” yoluna gidiyoruz.
  3. Messenger klasörünü seçip, sağ taraftaki alana sağ tıklayarak “Yeni>DWORD” seçeneğini seçiyoruz. (32 bit, 64 bit seçeneği uygulamanıza ve işletim sisteminize göre değişebilir.)
  4. Yeni Dword kayıtının adını “Multipleinstances” yapıyoruz ve değerine de “1″ yazıyoruz. (Taban ‘Onaltılık’ seçili kalsın.)
Şimdi birden fazla msn messenger programı açabilirsiniz. Yeniden başlatmanıza gerek yoktur.sedat

2 yorum:

Adsız dedi ki...

dediğiniz ayarları retgedit ten yapmak istedim ama bahsettiğiniz yol "HKEY_LOCAL_MACHINE-> SOFTWARE-> Microsoft-> Windows Live" altında messenger klasörü yoktu. windows live altında "comunications clients->shared" klasörleri var. yardımcı olabilir misiniz?

Adsız dedi ki...

denedim oldu teşekkürler