Instagram

Calinan msn hesabini messengeri geri almak

Msn live messenger tüm Dünya'da oldugu gibi Türkiye'dede çok ünlü bir yazılım oldu diyebiliriz. Neredeyse internet kullanımında Türkiye'de 20 milyon msn hesabı olmasına ragmen tahminlere göre en fazla 10 milyon internet kullanıcısı varken , bir çok insan msn messenger kullanıyor. Bu son moda teknoojinin kötü yanları ve zaaflarıda yok degil malesef . Bu hesapların saldırı alması ve kötü amaçlı kişiler tarafından çalınıp kontör hırsızlıkları, istenmeyen spam reklamlar gibi yada kişisel veri hırsızlıgı gibi amaçlarla tehdit altında olması. Çalınan msn messenger hesaplarınızı geri almanı mümkün . Microsoft .net password hizmetleri kapsamında çalınan msn hotmail hesap geri alabiliyorsunuz. Bunun için ingilizce bir destek formu doldurup gönderiyorsunuz ve sonrasında microsoftun size dönüş yapmasını bekliyorsunuzki bu da ortalam beş yedi günü bulabiliyor.

İlk yapmanız gereken “https://support.microsoft.com/contactus/emailcontact.aspx?scid=sw;en;1310&ws=1prcen” adresine girmek . Buradaki ingilizce sorulara cevaplar verek zorundasınız. Bu yüzden İngilizce bilmiyorsanız, bilen birinden mutlaka yardım alın. Gene bu adımda önemli bir nokta, “Product or Service” seçeneğinde mutlaka “Microsoft Password Network” seçeneğini seçin. Ayrıca en aşağıda bulunan “E-mail adres” kısmına çalınan Messenger mailinizi değil, Microsoft ile haberleşmede kullanacağınız farklı bir mail adresi girin.


Gelen e-mail da ise çaldırdığınız Messenger hesabı ile ilgili 16 soru olacak. Bu soruları eksiksiz cevaplayıp, mailin geldiği adrese geri atmalısınız. Eğer verdiğiniz bilgiler doğru ise gene birkaç gün içerisinde Messenger şifrenizi ve gizli sorunuzu değiştirebileceğiniz bir link size bildirilecek. Oradaki adımları izleyerek, yeni şifrenizi ve gizli sorunuzu oluşturup, çaldırdığınız Messenger hesabınıza girebilirsiniz.

sorulan 16 soru ve türkçe açıklaması:

1. Your Windows Live ID (Çalınan hesabınızın e-mail adresi)
2. Your first name and your last name (Adınız ve Soyadınız)
3. Your date of birth (month/date/year) (Doğum Tarihiniz)
4. Your country (Ülkeniz)
5. Your state (if applicable) (Yaşadığınız şehir)
6. Your postal code (Posta kodunuz)
7. Your IP address List the IP addresses from each computer that you use to access your account. To determine your IP address, visit the following Web site: http://www.whatismyip.com
(Kullandığınız IP adresini yukardaki siteden girip ögrenebilirsiniz, fakat sürekli degişen bir ip adresimiz var çogumuzun fakat yinede bu adresi girin)
8. The answer to your secret question (Hesabınız çalınmanda önceki gizli sorunuzun cevabı)
9. The "alternate e-mail address" that is on file for the account (Hesabınız çalınmadan önce verdiyseniz alternatif e-mail adresi)
10. Your Internet service provider. An ISP is a company that provides an end user with a connection to the Internet and other similar services, such as e-mail. Examples include MSNIA, EarthLink, and Comcast. (Biliyorsanız servis sağlayıcınızın adını girin. Ev kullanıcıları için genelde Türk Telekom’dur. İş yerleri ise farklı sağlayıcılar kullanabiliyor.)
11. The last date and time when you successfully signed in (Messenger’ınıza en son girdiğiniz saat ve tarih.)
12. The names of any folders that you created in addition to the default folders (Mail adresinizde varsa yarattığınız klasör isimleri)
13. Names of contacts in your address book (please include the e-mail address) (Mail hesabınızda ekli kişilerin Adı, soyadı ve mail adresleri. Tabi herkesi hatırlamanız mümkün değil. Ne kadar çok yazarsanız o kadar iyi.)
14. Subjects of any old mail that is in your Inbox or mail folders (Son gelen maillerinizin konuları. Ne kadar çok yazarsanız o kadar iyi.)
15. Names of contacts on your contact list (please include the e-mail address)( Messenger listenizde ekli kişilerin mail adresleri. Biliyorsanız kişilerin adı ve soyadlarını da ekleyebilirsiniz.)
16. Your Windows Live Messenger nickname (display name) (Messenger’da en son kullandığınız takma isminiz.)

yani gerçekten zorlu bir süreç ama sonunda hesabınızı mutlaka geri almış olacaksınız. Fakat bunun yanında bu msn hesap hırsızlıgı yapan kişi içinde dava açıp mahkemede bu kişiyi tespit edebilir ve ceza almasını saglayabilirsiniz. Yeni bilişim kanuni bu açıkları kapatıyor. sedat

0 yorum: