Instagram

iphone bilinmeyen olumsuz yonleri

Bu sıralar Turkcell ve Vodafone'in Türkiye'de getirip kullanıcılarına sundukları kampanyaları ile meşhur  apple'in iphone marka telefonlarının karanlık yüzü. Adeta çılgınlık içerisinde Dünya'da 1 milyon adet satışının yapıldıgını duyurmuştu Apple. Iphone'un bilinmeyen yönleri ve pek yazılmayan özellikleri şu şekilde:
 1. iPhone'a Apple'ın izin vermediği pgoramları yükleyemezsiniz.  
 2. iTunes yazılımını kullanmadan iPhone'a müzik yükleyemezsiniz. iPhone'a yasal olarak sadece iTunes'un müzik marketinden satın aldığınız müzikleri yükleyebilirsiniz. Buda şarkı başı yaklaşık 1 dolar'dan baya ekstra külfet demekki.
 3. iTunes'tan müzik satın alabilmek için ABD'den alınmış bir kredi kartı kullanmak zorundasınız. Türkiye'den alınan kredi kartları ile müzik albümü satın alamazsınız. Yakında çözülebilir belki tabi çok satarsa Tr'de 
 4. Pili bozulduğunda pilini çıkarıp, yerine yenisini takamazsınız. Çünkü iPhone'da piller cihaza sabitlenmiş durumda. Apple, pil yerine iPhone'u değiştirmenizi öneriyor. 
 5. iPhone'la Türkiye'de üçüncü nesil mobil iletişim (3G) hızında internete bağlanamazsınız. Bu kez kusur iPhone'da değil. iPhone'da 3G var ama Türkiye'de yok. 
 6. iPhone'u garanti kapsamı dışına çıkaracak müdahaleler yaptırmadan Türkçe bir menü ile kullanamazsınız. Çünkü Türkiye'de satılan iPhone'lardaki menüler İngilizce. 
 7. Bluetooth'la başka bir cep telefonu ya da bilgisayara dosya aktarımı yapamazsınız. iPhone'un 'bluetooth' özelliğini sadece 'bluetooth' kulaklıkla kullanabilirsiniz. 
 8. Vodafone'dan alacağınız iPhone 3G'yi başka bir operatörün SIM kartıyla kullanamazsınız. Turkcell'den aldığınız ürünleri ise önce Turkcell'de aktivasyon yaptırmak şartıyla istediğiniz operatörde kullanabilirsiniz. 
 9. iPhone'u garanti kapsamı dışına çıkaracak kırma işlemini yaptırıp, üçüncü parti bir yazılım kullanmadan MMS gönderemezsiniz. 
 10. Teknolojinin temel kavramlarından biri olan 'Kopyala-Yapıştır'ı avrolar saydığınız iPhone'da yapamazsınız. Her şeyi, örneğin şifre tekrarlarını defalarca yazmak zorundasınız. 
 11. İnternet sayfalarını dolaşırken, Flash'la hazırlanmış bölümleri göremezsiniz. Çünkü iPhone'daki Safari adlı web tarayıcısı Flash'ı hala desteklemiyor.

0 yorum: